Cyklady

Rozciągając się na południe od Aten, ta ogromna grupa wysp jest wspaniałym miejscem do żeglowania dla entuzjastycznej załogi z doświadczonym kapitanem.
Białe domy i czysta turkusowa woda przypominają tradycyjny ideał, który większość ludzi wyobraża sobie, gdy myślą o Grecji, jednak każda wyspa ma swój niepowtarzalny urok.
Od eleganckich i kosmopolitycznych miast Spetses i Hydra oraz tętniących życiem miejsc imprezowych Mykonos i Paros na Cykladach i Poros w Saronic, po bardziej tradycyjne i spokojne wioski na Kea i Kythnos, możesz odkrywać wspaniałe i tętniące życiem miejsca, rozkoszować się urokami tradycyjnych sennych wiosek i niesamowitych starożytnych miejsc greckich.
Poruszanie się po dużej grupie wysp Cyklad, z których wiele ma dość duże odległości, może być dość trudne. Wymagany jest przejrzysty plan przejścia i znajomość zarówno elektronicznego, jak i ręcznego sprzętu nawigacyjnego. Musisz uważać na szybkie promy i wodoloty obsługujące większość wysp.
Sobota zaokretowanie
Lokalizacja: Grecja, Ateny, port Alimos
Jedna z najbardziej ruchliwych i największych marin w Grecji z licznymi jachtami czarterowymi. Jest tu wszystko co potrzebne dla jachtu poza tym, jest kilka świetnych barów i restauracji oraz szybki tramwaj lub taksówka do centrum Aten i wszystkich ciekawy miejsc.

Niedziela
Lokalizacja: Grecja, wyspa Kea, port Korissia
Jeden z dwóch portów w północno-zachodnim rogu Kea, Korissia ma wodę i elektryczność na nabrzeżu i tawerny na lądzie. Jest też supermarket.

Poniedziałek
Lokalizacja: Grecja, wyspa Siros , port Ermupoli
Ermoupolis, stolica Cylades, nie jest największym miastem na wyspach, ale mimo to pozostaje ważnym ośrodkiem kulturalnym. Architektura z XVIII i XIX wieku jest oszałamiająca, a nabrzeże tętni życiem z licznymi barami, kawiarniami i tawernami do wyboru.

wtorek
Lokalizacja: Grecja, wyspa Serifos , port Livadi
Główny port na Serifos ma wodę i energię elektryczną na nabrzeżu oraz dobre sklepy i piekarnie. W tym ruchliwym miejscu znajduje się także wiele barów i restauracji, warto sprawdzić malowniczą wioskę Chora, która gwarantuje wspaniały widok na Morze Egejskie.

Sroda
Lokalizacja: Grecja, wyspa kithnos , port Merichas
Główny port na wyspie Kithnos, krajobraz jest bardzo piękny pełno tu winorośli i drzew figowych. Tawerny na wybrzeżu są doskonałym miejscem na kolację.
czwartek
Lokalizacja: Grecja, kontynent , port Limin
Świątynia Posejdona była kiedyś odwiedzana przez Lorda Byrona, który wydrapał jego imię na jednej z kolumn. Nie ma tu portu, ale jest to dobre miejsce do kotwiczenia z tawernami na lądzie.

  • Terminy rejsu: 10.06 - 17.06
Rezerwacja

Przydatne informacje

Rope